Podział majątku w wyniku rozwodów

W chwili zakończenia związku małżeńskiego, gdy brany jest już pod uwagę rozwód, bardzo często dochodzi do sporu o podział dóbr majątkowych pozyskanych wspólnie przez małżonków. Co prawda możliwe jest ugodowe rozwiązanie kwestii podziału majątku, jednak w praktyce ma to miejsce niezwykle rzadko. Nieruchomości, meble, pojazdy i inne przedmioty mogą rodzić wiele negatywnych emocji u małżonków, którzy mają rozbieżne zdanie na temat ich własności. Podział majątku małżeńskiego zazwyczaj odbywa się w ramach odrębnego postępowania na drodze sądowej, które może zostać przeprowadzone po zakończeniu sprawy rozwodowej.

Sprawy o podział majątku wspólnego należą nie tylko do trudnych, ale też do dość długotrwałych, w związku z tym profesjonalny adwokat jest w tego typu postępowaniu niezbędny. Warunkiem rozpoczęcia sprawy jest ustanie między małżonkami ustroju wspólnoty majątkowej, co następuje najczęściej w sytuacji orzeczenia rozwodu bądź separacji. Postępowanie o podział majątku małżeńskiego, jakim może zająć się nasz adwokat, może dotyczyć nie tylko sytuacji takich jak rozwody, ale także przypadków związanych ze śmiercią jednego z małżonków w razie dziedziczenia testamentowego, ustanowienia rozdzielności majątkowej na wniosek małżonka, ubezwłasnowolnienia oraz ogłoszenia upadłości jednej ze strony na jej wniosek lub wniosek wierzyciela jednego z małżonków. Również i w takiej sytuacji przydać się może dobry adwokat, którego specjalizacją są nie tylko rozwody, ale także sprawy, które są ściśle z nimi powiązane, takie jak chociażby podział majątku czy alimenty.

Wrocław – adwokat przy podziale majątku

Sprawy o podział majątku małżeńskiego, do których powstania przyczyniają się rozwody, mogą być przeprowadzane zarówno w ramach umowy ugodowej, jak i na drodze postępowania sądowego, gdy istnieje spór między stronami. Nasz adwokat indywidualnie i z maksymalnym zaangażowaniem podchodzi do każdej sprawy majątkowej, pomagając obiektywnie spojrzeć na poszczególne kwestie i rozwiązać je w najbardziej korzystny sposób. To osoba, która nie tylko reprezentuje interesy wnioskodawcy i uczestnika postępowania, ale także zapewniająca pomoc przy ustaleniu składników majątku wspólnego oraz ich wartości. Adwokat rodzinny, specjalizując się na co dzień w tego typu tematyce, bez problemu poradzi sobie zarówno w zakresie załatwienia niezbędnych formalności, jak i w ewentualnych problemach, jakie mogą pojawić się podczas podziału majątku, w rozwodzie czy alimentach.

Podział majątku - Wrocław

Wykwalifikowany adwokat z Kancelarii z siedzibą na terenie miasta Wrocław oferuje fachowe doradztwo prawne w sprawach o podział majątku, proponując:

  • niezbędną pomoc prawną,
  • sporządzanie wszelkich pism procesowych związanych ze sprawą,
  • przygotowanie umowy o podział majątku wspólnego,
  • uczestnictwo w negocjacjach prowadzonych z drugą stroną,
  • reprezentację przed sądami wszelkich instancji,
  • nieograniczony kontakt telefoniczny i mailowy.

W trakcie podziału majątku dopilnowuje, aby klient był profesjonalnie obsłużony.

Prowadzona przez nas kancelaria adwokacka zapewnia dobrego adwokata na każdym etapie sprawy o rozwód. Pomoże uzyskać także alimenty oraz podejmie wszelkie zgodne z prawem działania, aby podział majątku był satysfakcjonujący dla klienta. Adwokat z naszej kancelarii będzie również na bieżąco przekazał informacje ważne dla klienta ze sprawy toczącej się na wokandzie.


Jak przygotować się do sprawy o podział majątku

Podział majątku często dodatkowo dzieli rozwodzących się małżonków. Rolą pełnomocnika jest doprowadzenie do osiągnięcia porozumienia między małżonkami w tym zakresie, co może przyczynić do usprawnienia całego postępowania. Lepiej wiedzieć przed rozpoczęciem sprawy w sądzie m.in. jak ma wyglądać podział majątku.

Czytaj dalej


Jakich błędów nie popełnić w sprawie o podział majątku?W przypadku podziału majątku warto usiąść ze sobą i porozmawiać o tym, jak ma to wyglądać. Wypracowanie kompromisu i zgodny wniosek małżonków ma wiele plusów – krócej trwające postępowanie sądowe oraz niższa opłata od wniosku o podział majątku. A jeśli się nie da zgodnie podejść do tematu, to wówczas trzeba się dobrze przygotować do rozprawy.

Czytaj dalej


Jak odzyskać przedmioty osobiste pozostawione w mieszkaniu w trakcie rozwodu, gdy drugi małżonek uniemożliwia ich wydanie?Nie wiesz, jak odzyskać swoje rzeczy, kiedy Twój małżonek stawia opór w tym zakresie? Zawsze można podjąć próbę porozumienia się. A jeśli rozmowa nie przyniesie żadnych rezultatów, to wówczas pozostaje jeszcze wezwanie policji i poproszenie jej o interwencję w tej sprawie.

Czytaj dalej


Podział majątku po rozwodzie- kiedy majątek nie zostanie podzielony po równoNie w każdym przypadku rozwodowym wspólny majątek małżeński dzielony jest po równo. Jakich sytuacji to dotyczy? Przede wszystkim tych, w których wysokość dorobków małżonków znacznie się różni. Sąd może zdecydować o tym, że należy je wyrównać. Jak w takim przypadku sobie poradzić? Pomocny może być adwokat rodzinny.

Czytaj dalej